Endometrioza Lekarz Jaworzyna Śląska

Dolnośląskie

Endometrioza to niezwykła choroba, która dotyka jedynie kobiety. A dzięki rozwojowi medycyny i wiedzy lekarze wiedzą coraz więcej na jej problem. I tylko geneza schorzenia nadal jest obiekt badań, leczenie endometriozy staje się coraz bardziej pomocne.

Endometrioza Lekarz Świdnica

Co zatem stanowi endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka dostająca się bezpośrednio w macicy – zostaje odnaleziona w własnych dziedzinach organizmu Pacjentki. Najczęściej są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna wie te przypadki, w których endometrium było umieszczone np. w wątrobie, a nawet mózgu. Endometrium bez względu na plac występowania używa przez wszystkie poziomy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki znajdujące się w macicy w końcowej części są usuwane z ciała kobiety wraz z krwią miesiączkową. Te pomieszczone w własnych dziedzinach organizmu nie mają takiej szanse i przychodzi do tzw. miesiączkowania wstecznego. Toż z kolei jest przyczyną powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a także bezpłodności. W tych latach specjaliści także dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, i ze powodu na brak wiedz dotyczących podłoża jej powstawania, nie istnieje skuteczny preparat na to schorzenie. W klubie spośród tym terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i zmniejszanie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Świdnica

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek zastanawia się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic świadczy te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Niestety istnieje więc choroba złośliwa. Natomiast jej wzrost kliniczny istnieje taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – mówi w poszczególnym z produktów dostępnych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, tworzy nowego typu zgrubienia i guzy zbliżone swoimi kompetencjami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki i chorób endometrium, znajduje się między innymi w nieprawidłowo funkcjonującym organizmie odpornościowym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Świdnica

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w jakiej nad kuracją schorzenia pracują najlepsi specjaliści z endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich niezbędnych doświadczeń w wygodnych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Świdnica

Specjaliści z leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują różne formy leczenia, nierzadka trzymając je ze sobą, w finału uzyskania jako najprawdziwszego rezultatu kuracji. Pacjentki zgłaszające się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w obecnym jeszcze dietetyka, który w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Zdrowa dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. Dodatkowo odnosi się terapię farmakologiczną, która również leczy w rywalizacji z bólem, zaś w sukcesach mocno zaawansowanej endometriozy, chwali się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Świdnica

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które dochodzą do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic są pod kontrolą lekarzy do tyłu własnego mieszkania. Ale dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i mocnemu leczeniu, istnieje nadzieja na obniżenie lub całe wyeliminowanie dolegliwości powiązanych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments