Internetowy kantor a kredyty w obcej walucie

Internetowy kantor a kredyty w obcej walucie

Artykuł Miesiąca

Walutowy kredyt hipoteczny od kilku lat jest dostępny tylko dla osób, które zarabiają w walucie, w jakiej kredyt ma być udzielony. Jeżeli w ocenie banku masz wysoką zdolność kredytową, ale zarabiasz w złotówkach, to nie dostaniesz kredytu np. w euro. Co więcej, od maja zeszłego dochód w funtach brytyjskich jest nieakceptowany przez banki, a od połowy stycznia br. nie ma również możliwości ubiegania się o kredyt w USD. Mając jednak już kredyt walutowy zaciągnięty, warto zastanowić się, co zrobić, by jak najtaniej go spłacać.

Kilkanaście lat temu duża część Polaków zdecydowała się na pożyczkę w obcych pieniądzach, ponieważ była ona tańsza od złotówkowej. Zdolność kredytowa była lepiej liczona, a kwota kredytu mogła przewyższać wartość nieruchomości. Banki udzielały wsparcia najczęściej we frankach szwajcarskich. Prawdziwy boom na te kredyt przypadł na 2008 rok. W momencie, kiedy kurs CHF poszedł do góry, mnóstwo osób zaczęło mieć problemy ze spłatą zobowiązania, raty urosły horrendalnie, a ludzie nie wiedzieli co robić. Kredyty przestały być korzystne dla kredytobiorców, którzy musieli spłacać dużo wyższe (niż dotychczasowe) miesięczne opłaty. Ponadto, kredytobiorcy musieli ponosić dodatkowe koszty ustanawianego przez banki tzw. spreadu. Z pomocą przyszły prężnie rozwijające się wówczas kantory internetowe i ustawa antyspreadowa, z 2011 roku, która mówiła, że zadłużona osoba może spłacać raty walutą kupioną w banku innym, niż ten udzielający kredytu lub w kantorze, gdzie jej kurs jest najczęściej korzystniejszy. Raty natomiast mogły być od tego czasu uiszczane zarówno w kasie banku, jak i przelewem pocztowym czy internetowym.

Kredyty walutowe, jak i inne pożyczki są zaciągnięte na wiele lat. Stąd w 2011 roku wiele osób przerzuciło się do energicznie rozwijających wówczas swoją działalność kantorów internetowych, w szczególności na kantor internetowy – dobrykantor.pl. Oznaczało to spore oszczędności już względem jednej raty, a przeliczając na miesiące, czy później już lata spłat zaciągniętych kredytów, sumy zaoszczędzonych pieniędzy stały się naprawdę wysokie. Obecnie korzystanie z kantorów internetowych weszło już ludziom w krew. Jest to popularna forma wymiany walut, nie tylko dla osób spłacających pożyczki bankowe. I słusznie, gdyż jest to najkorzystniejsze obecnie rozwiązanie na zdobycie taniego dolara, euro czy franka oraz innych pieniędzy na rynku finansowym.

Kantor internetowy to kantor walutowy funkcjonujący w Internecie. Za pośrednictwem bankowości internetowej oraz platformy WWW, można dokonać transakcji wymiany pieniędzy. Wystarczy przelać na konto kantoru określoną sumę PLN, a w zamian otrzymamy ją przeliczoną w wybranej walucie, np. w dolarze.

Platformy wymiany online sprzedają walutę po bardzo atrakcyjnej cenie. Różnica, co do wartości ustalanych przez bank, to aż kilka groszy. To dużo. Znaczenie ma również wygoda i bezpieczeństwo bezgotówkowej transakcji. Osoba decydująca się na internetową wymianę spłaca ratę bez konieczności wychodzenia z domu. Dodatkowo, stali użytkownicy mogą  liczyć także na udogodnienia i promocje. Kantory online mają szereg funkcji, które pomagają zaoszczędzić przy transakcjach, a do tego nierzadko nagradzają swoich klientów zniżkami czy bonusami w postaci jeszcze niższego kursu. Lepsze warunki czekają też na tych, którzy korzystają z automatycznej spłaty rat w kantorze online.

Jednak trzeba zaznaczyć, ze jest to miejsce nie tylko dla pożyczkobiorców. Można w nim na bieżąco śledzić wybrane notowania, a dodatkowo wykonywać przelewy walutowe, płacąc w ten sposób za zakupione przedmioty lub wysyłając środki rodzinie czy przyjaciołom. Korzystają z nich w dużej mierze przedsiębiorcy, biznesmeni oraz ludzie chcący zarabiać na walutach. Korzystanie z internetowej wymiany walut jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem na zdobycie obcego pieniądza. Serwis może zaproponować kurs, który pozwoli sporo zaoszczędzić, a wszystko to możesz z łatwością dokonać za pomocą kilku kliknięć.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments