Zamawianie kuriera jeszcze nigdy nie było takie proste

Zamawianie kuriera jeszcze nigdy nie było takie proste

Polecane portale

Branża kurierska to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi współczesnej gospodarki. Potrzeby użytkowników ciągle rosną, a jednak firmy przewozowe starają się na bieżąco je spełniać. Pozytywne zmiany dotyczą zarówno szybkości i bezpieczeństwa przesyłek, jak również kwestii zamawiania kuriera i nadania paczki.

 

Szybka procedura zamawiania kuriera

Coraz większą popularnością cieszą się portale internetowe, które oferują usług kurierskie różnych przewoźników. Godnym polecenia pośrednikiem jest z całą pewnością epaka.pl. Firma współpracuje ze wszystkimi działającymi na polskim rynku doręczycielami. Za jej pośrednictwem można zatem skorzystać z usług: Inpost, DHL, UPS, DPD, FedEx, GLS, Meets, Ambro Express.

Warto podkreślić, że epaka.pl oferuje szereg dodatkowych promocji, z których nie mielibyśmy szansy skorzystać, wybierając bezpośrednio danego kuriera. Firma oferuje niższe stawki jednostkowe, zapewnia darmowy odbiór przesyłki z danego adresu lub gwarantuje zwrot pobrania w ciągu jednego dnia roboczego.

Dużym atutem tej firmy jest także bardzo przejrzysty i prosty w obsłudze system nadanie paczki. Jak zamówić kuriera za pomocą epaka.pl? W pierwszej kolejności należy przygotować dane na temat przesyłki. W kolejnym kroku zostaniemy poproszeni o wpisanie danych adresowych nadawcy i odbiorcy. Trzecia kwestia to możliwość skorzystania z usług dodatkowych. Klient może zdecydować się bowiem na ubezpieczenie przesyłki lub opcję przesyłki za pobraniem. W pierwszym przypadku należy podać kwotę ubezpieczenia, a w drugim wartość pobrania i numer konta bankowego, na który ma być dokonany przelew.

Dane na temat przesyłki

Koszt wysłania danej przesyłki uzależniony jest często od jej wagi i gabarytów. Zdarza się, że sposób zapakowania przesyłanych przedmiotów może wpływać na cenę usługi. Warto przejrzeć cennik, który znajduje się na stronie internetowej epaka.pl. Na portalu tym znajdziemy także szereg informacji o tym, w jaki sposób przygotować paczkę.

Gdy już mamy przygotowaną przesyłkę, to należy wypełnić kwestionariusz nadawczy. W pierwszej kolejności powinniśmy określić rodzaj przesyłki (koperta, paczka, paleta). Potem uzupełnić rubryki dotyczące wagi, rodzaju opakowania (na przykład: karton, tuba, foliopak kurierski, części karoserii, opony). Ważnymi informacjami są także szerokość, długość oraz wysokość paczki. Jeśli paczka ma odbyć podróż za granicę, to trzeba zaznaczyć taką opcję w kwestionariuszu. Co ciekawe, za jednym razem można nadać kilka przesyłek.

Dane o nadawcy i adresacie

Trudno by było dostarczyć paczkę bez informacji o nadawcy i odbiorcy. Gdy już zatem podamy dane dotyczące paczki, zostaniemy poproszeni o wskazanie informacji adresowych oraz wybór sposobu nadania i odbioru paczki. Za pośrednictwem portalu epaka.pl możemy skorzystać z odbioru paczki przez kuriera lub nadania paczki w punkcie. Wybierając drugie rozwiązanie, system przedstawi nam najbliższe punkty nadania i poprosi o wybór tego, który nam odpowiada.

Kwestionariusz nadawczy wymaga wpisania imienia i nazwiska nadawcy, jego adresu, numeru telefonu oraz e-mail. Takie same rodzaje informacji powinniśmy przygotować o odbiorcy. Po uzupełnieniu tych podstawowych danych pośrednik przedstawi nam optymalne propozycje dostępnych kurierów. Po nadaniu możemy skorzystać z opcji śledzenia przesyłki (wpisując numer przesyłki i wybierając nazwę przewoźnika).

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments